Błąd GUS-u. Ujawniono maile kilkuset Polaków ze Spisu Powszechnego

Błąd GUS-u. Ujawniono maile kilkuset Polaków ze Spisu Powszechnego
(Fot. pl.depositphotos.com)
niebezpiecznik.pl/dm

Zostały ostatnie godziny, aby wziąć udział w spisie powszechnym. Jak informuje portal niebezpiecznik.pl, napięcie wśród pracowników GUS-u na finiszu spisu rośnie. Pracownicy zaczynają popełniać błędy, których rezultatem jest ujawnienie danych 500 Polaków.

Niebezpiecznik.pl uspokaja, że chodzi na szczęście o adresy e-mail, a więc niezbyt groźne dane. Błąd popełniła pracowniczka GUS-u, która przy użyciu aplikacji postanowiła odpowiedzieć na pytania dotyczące wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym. Ponieważ pytań było dużo, kobieta chcąc usprawnić pracę, wysłała odpowiedzi jednocześnie do pytających 500 osób. 

Problem w tym, że każdy z 500 odbiorców otrzymał listę pozostałych adresów: to dlatego, że adresy mailowe zamiast w polu UWD (ukryte do wiadomości) znalazły się w rubryczce „do”. 

„Kiedy pracowniczka GUS-u zdała sobie sprawę z pomyłki, próbowała «Odwołać wiadomość». Zapewne brak odpowiednich szkoleń spowodował, że nie wiedziała iż ta funkcja powoduje ponowny wyciek danych, bo wysyła do wszystkich kolejną wiadomość” - czytamy. 

Poinformowano, że inny z czytelników Niebezpiecznika.pl, który był w gronie wspomnianych 500 osób dał znać, że po pewnym czasie przyszły też przeprosiny z prośbą o skasowanie poprzedniej wiadomości.

niebezpiecznik.pl/dm

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Błąd GUS-u. Ujawniono maile kilkuset Polaków ze Spisu Powszechnego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.