Blisko 100 osób zmarło w ostatnich dniach z powodu upałów w Indiach

Blisko 100 osób zmarło w ostatnich dniach z powodu upałów w Indiach
Agra – miasto w Indiach w stanie Uttar Pradesh, Indie (Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

W ciągu ostatnich dni 96 osób zmarło z powodu fali upałów w stanach Uttar Pradeś i Bihar na północy Indii - poinformowały lokalne władze. Większość zmarłych miała powyżej 60 lat. W niedzielę temperatury w regionie osiągały 43 stopnie C.

W stanie Uttar Pradeś zmarły 54 osoby - wszystkie w położonym na wschodzie dystrykcie Ballia. Większość spośród nich miała powyżej 60 lat i cierpiała na różne dolegliwości, a ich stan mógł się pogorszyć z powodu intensywnego upału - przekazały władze.

Wydano ostrzeżenie, aby osoby w tej grupie wiekowej pozostały na razie w domach. Z powodu nadmiernego obciążenia szpitali anulowano urlopy personelowi medycznemu.

W sąsiednim stanie Bihar odnotowano 42 ofiary śmiertelne, hospitalizowano ponad 200 osób.

DEON.PL POLECA

W dystrykcie Ballia w szpitalach od piątku znalazło się ok. 300 osób cierpiących na problemy kardiologiczne, trudności z oddychaniem, biegunkę i wymioty.

- Nigdy nie mieliśmy do czynienia z taką falą upałów. Ludzie boją się wychodzić na zewnątrz. Drogi i targowiska są praktycznie opustoszałe - powiedział agencji AP jeden z mieszkańców dystryktu Ballia.

W regionie w niedzielę odnotowano temperaturę sięgającą 43 stopni Celsjusza, poczucie upału wzmacnia wilgotność na poziomie 25 proc. - podkreśla Associated Press.

W większości Indii kwiecień, maj i czerwiec to zazwyczaj najcieplejsze miesiące roku, ale notowane w ostatniej dekadzie temperatury stały się jeszcze wyższe. Podczas fal upałów wiele regionów kraju zmaga się też z niedoborem wody.

Uttar Pradeś i Bihar są dwoma największymi pod względem liczby ludności stanami Indii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Dąbrowska

Wszystko, co musisz wiedzieć o diecie dr Ewy Dąbrowskiej

Od wydania najbardziej znanej książki dr Ewy Dąbrowskiej minęło ćwierć wieku. Teraz Autorka diety warzywno-owocowej wraca z nową publikacją, bogatsza o doświadczenia tysięcy pacjentów. Po raz...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Blisko 100 osób zmarło w ostatnich dniach z powodu upałów w Indiach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.