Bocian na śniegu. Kuba nie odleciał do ciepłych krajów

Bocian na śniegu. Kuba nie odleciał do ciepłych krajów
Fot. Tomasz Waszczuk / PAP
olsztyn.com.pl / mł

Klebark Mały w powiecie olsztyńskim. Po łące, po śniegu chodzi... bocian. Mieszkańcy martwią się, że zamarznie, na szczęście ptak jest pod dobrą opieką. Na imię ma Kuba. 

Jak podaje portal olsztyn.com.pl, w mediach społecznościowych pojawiły się wpisy zaniepokojonych mieszkańców. Na szczęście bocianem zajmują się wolontariusze Ptasiej Straży, działającej przy fundacji Albatros. 

- My tym bocianem zajmujemy się już od 2-3 miesięcy. Uratowaliśmy łącznie cztery młode bociany, jeden trafił do Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Dzikich w Bukwałdzie, dwa odleciały i ten jeden został. Jest młody, tegoroczny – powiedziała w rozmowie z olsztyńskim portalem Monika Zakrzewska, opiekunka bociana i  wolontariuszka Ptasiej Straży.

Bocian został w Polsce na zimę

Wolontariusze nazwali ptaka Kuba, a bocian... reaguje na swoje imię. Dlaczego został w Polsce? Jak mówi Monika Zakrzewska, bardzo możliwe, że bocian za późno się urodził, więc jego rodzice go zostawili i odlecieli. Na taki przebieg wydarzeń wskazuje fakt, że Kuba nie jest chory i potrafi latać. Ptasia Straż karmi go codziennie, pomagają też mieszkańcy. Ptak nie jest jednak oswojony - nie można do niego podejść, bo wtedy odlatuje w inne miejsce. 

Źródło: PAP / olsztyn.com.pl / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Bocian na śniegu. Kuba nie odleciał do ciepłych krajów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.