Chile zagra w MŚ

Po 12 latach przerwy piłkarska reprezentacja Chile zagra w finałach mistrzostw świata. Podopieczni argentyńskiego selekcjonera Marcelo Bielsy awans wywalczyli po sobotniej wygranej w Medellin z Kolumbią 4:2 (2:1) w meczu przedostatniej, 17. kolejki eliminacji MŚ-2010 w strefie Ameryki Południowej.

Wcześniej występ na boiskach Republiki Południowej Afryki zapewniły sobie zespoły narodowe Brazylii i Paragwaju.

Czwarte miejsce, również premiowane awansem (piąta drużyna w tabeli będzie rywalizowała w barażach z czwartą ekipą z CONCACAF), zajmuje Argentyna, która w Buenos Aires pokonała Peru 2:1 (0:0).

DEON.PL WSPIERA

W doliczonym czasie bramkę na wagę trzech punktów i - być może - gry w przyszłorocznych finałach MŚ - strzelił 36-letni Martin Palermo. Chwilę wcześniej na 1:1 gola strzelił peruwiański napastnik Lecha Poznań Hernan Rengifo. Argentyńczycy prowadzili od 47. minuty po trafieniu Gonzalo Higuaina.