Chiny: pierwszy przypadek omikronu w Pekinie

Chiny: pierwszy przypadek omikronu w Pekinie
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Władze stolicy Chin zgłosiły pierwszy przypadek bardziej zaraźliwego wariantu koronawirusa omikron. W Pekinie w lutym odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

W badaniach laboratoryjnych wykryto u zakażonej osoby „mutacje charakterystyczne dla wariantu omikron” – powiedział dziennikarzom przedstawiciel miejskiego urzędu ds. walki z pandemią Pang Xinghuo, cytowany przez agencję Reutera.

Zamknięto osiedle, na którym mieszka zakażona osoba, oraz miejsce, w którym pracuje. Do badań pobrano ponad 2,4 tys. próbek od osób związanych z tymi miejscami – przekazały władze pekińskiej dzielnicy Haidian.

Zimowe Igrzyska w Pekinie

Chińskie miasta zacieśniły w ostatnich tygodniach kontrole przeciwepidemiczne w związku ze rozpoczynającymi się 4 lutego Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie. Kilka miast mierzy się z nowymi ogniskami wariantów delta i omikron.

Lokalne przypadki omikronu wykryto dotąd również w co najmniej czterech innych prowincjach i miastach wydzielonych ChRL: w Tiencinie na północy, w Liaoningu na północnym wschodzie, w Guangdongu na południu i w Henanie w środkowej części kraju. Łączna liczba infekcji omikronem nie jest znana.

DEON.PL POLECA

Poprzedniej doby w Chinach kontynentalnych wykryto łącznie 165 nowych przypadków COVID-19, w tym 104, w których do zakażenia doszło na terenie kraju. Zdiagnozowano ponadto 25 bezobjawowych infekcji koronawirusem, w tym dwie lokalne – poinformowała w sobotę państwowa komisja zdrowia.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chiny: pierwszy przypadek omikronu w Pekinie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.