Chorzów. Pożar hali w przedsiębiorstwie z branży chemicznej

Chorzów. Pożar hali w przedsiębiorstwie z branży chemicznej
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Około 30 zastępów straży pożarnej skierowano we wtorek do gaszenia pożaru na terenie zakładu produkcyjnego z branży chemicznej w Chorzowie. Około 10 osób zostało ewakuowanych, nikt nie odniósł obrażeń. Według strażaków, nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach mł. bryg. Aneta Gołębiowska przekazała, że do pożaru doszło przy ul. Narutowicza. Ogień pojawił się na dachu budynku produkcyjnego. Chodzi o przedsiębiorstwo Novichem, zajmujące się wytwarzaniem substancji chemicznych.

"W akcji bierze udział około 30 zastępów straży pożarnej, w tym pluto ratownictwa chemicznego" - podała Gołębiowska.

Chorzów. Pożar hali

Jeszcze przed przybyciem strażaków na miejsce a budynku samodzielnie ewakuowało się około 10 pracowników. Nikt nie został poszkodowany.

Rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie kpt. Tomasz Szymański powiedział PAP, że w działaniach gaśniczych bierze udział około 70 ratowników. "Pożarem objęta jest hala produkcyjna o powierzchni 20 na 40 metrów. Według naszej wiedzy zapaliła się instalacja nadtlenku wodoru; nie ma zagrożenia dla okolicznych mieszkańców" - zaznaczył.

Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze co najmniej kilka godzin.

Jak podano na stronie internetowej firmy, Novichem to przedsiębiorstwo chemiczne założone w 1989 roku jako prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W Chorzowie mieszczą się jej zakłady produkcyjne oraz biura. "Działalność produkcyjna przedsiębiorstwa w dużej mierze opiera się na naszych własnych technologiach. Wytwarzamy głównie wysokiej jakości specjalistyczne substancje chemiczne w niewielkich ilościach" - informuje spółka.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Magnesiaki to zestaw tematycznych obrazków, powleczonych magnetyczną folią na odwrocie. Dzięki temu obrazki można układać nie tylko na stole lub podłodze, można je również ustawiać na pionowej ścianie lodówki lub innych metalowych płaszczyznach. Serię wyróżnia...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Chorzów. Pożar hali w przedsiębiorstwie z branży chemicznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.