Ciało zaginionego Polaka zostało odnalezione w słowackiej części Tartr

Ciało zaginionego Polaka zostało odnalezione w słowackiej części Tartr
Widok na Tatry słowackie (zdj. ilustr. fot. depositphotos.com)
PAP/mk

Słowaccy ratownicy odnaleźli ciało 54-letniego Polaka, który zaginął 22 października, po tym, jak wybrał się na samotną wyprawę w Tatry.

Ratownicy Horskiej Zachrannej Służby (HZS) poinformowali, że w okolicy Płaczliwej Skały w słowackiej części Tatr odnalezione zostało we wtorek ciało poszukiwanego od przeszło tygodnia 54-letniego Polaka.

Na trop poszukiwanego wpadł w poniedziałek późnym wieczorem turysta z Polski, który skontaktował się z centralą słowackich ratowników górskich i przekazał, że w okolicy Płaczliwej Skały znalazł kartę kredytową poszukiwanego mężczyzny. Wówczas wznowiono akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowano 12 ratowników z psami tropiącymi oraz użyto dronów.

Jak poinformowali ratownicy HZS, we wtorek po południu odnaleziono ciało poszukiwanego mężczyzny w żlebie opadającym z Płaczliwej Skały w trudnodostępnym i eksponowanym terenie na wysokości około 1900 m n.p.m. Szczątki mają być w środę przetransportowane śmigłowcem na dół.

54-latek 22 października samotnie wybrał się ze Ździaru i miał przejść przez Przełęcz pod Kopą do Tatrzańskiej Jaworzyny, gdzie o umówionej godzinie czekał na niego kolega. Gdy turysta tam nie dotarł i nie odbierał telefonu, zaalarmowano ratowników. Jeszcze w nocy z soboty na niedzielę ratownicy przemierzyli szlak, którym miał podążać Polak. Poszukiwania były kontynuowane, ale wówczas nie natrafiono na żadne ślady.

DEON.PL POLECA

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Beata Sabała-Zielińska

Do Pięciu Stawów nie dojedziesz. I nie zawsze dojdziesz! Tu wciąż warunki dyktuje natura. To najwyżej położone schronisko w polskich Tatrach, a jednak rezerwacje robi się z rocznym wyprzedzeniem… bo przecież to legendarna "Piątka".

Tu...

Skomentuj artykuł

Ciało zaginionego Polaka zostało odnalezione w słowackiej części Tartr
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.