Cmentarze na Wszystkich Świętych będą otwarte? Minister zdrowia udzielił odpowiedzi

Cmentarze na Wszystkich Świętych będą otwarte? Minister zdrowia udzielił odpowiedzi
Fot. Onet News / Youtube
1 miesiąc temu
PAP/ kb

W środę na konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował jak o obostrzeniach na dzień Wszystkich Świętych. Czy cmentarze będą otwarte 1 listopada?

Cmentarze na Wszystkich Świętych

Konferencja z udziałem ministra zdrowia rozpoczęła się o godz. 13:30. - 1 listopada na pewno cmentarze będą otwarte. Sytuacja jest jednak dynamiczna, bo przyrost dobowy jest poza prognozą - powiedział Adam Niedzielski.

Niedzielski: pandemia COVID-19 nie ustępuje

Minister Niedzielski na konferencji w Legnicy mówił, że przez ostatnie dwa dni "mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii".

"I wczoraj i dziś mamy wzrosty z tygodnia na tydzień odpowiednio 85 proc. i ponad 100 proc., czyli mamy z tygodnia na tydzień podwojenie wyników. To jest sytuacja, która – jeżeli się utrzyma – zaburzy wszystkie prognozy, którymi do tej pory dysponowaliśmy" – powiedział szef MZ. Ocenił, że przy takich wzrostach w przyszłym tygodniu poziom zakażeń może zdecydowanie przekroczyć prognozowane 5 tys.

"Realizacja scenariusza, który wychodzi poza tę ścieżkę prognozy, jest na pewno dla nas ogromnym alertem, ogromnym czerwonym światełkiem, które mówi, że sytuacja staje się już bardzo poważna" – powiedział Niedzielski.

Źródło: PAP / kb

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka
6,98 zł
34,90 zł

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Skomentuj artykuł

Cmentarze na Wszystkich Świętych będą otwarte? Minister zdrowia udzielił odpowiedzi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.