Niedzielski: z pewnością nie zamkniemy szkół, ale musimy przestrzegać zasad dyscypliny społecznej

Niedzielski: z pewnością nie zamkniemy szkół, ale musimy przestrzegać zasad dyscypliny społecznej
Fot. PAP/Marcin Bielecki
1 miesiąc temu
PAP / tk

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że szkoły, mimo pandemii COVID-19, nie zostaną zamknięte. - Chcemy, żeby ludzie przestrzegali zasad dyscypliny społecznej, jakie stosowaliśmy wcześniej – powiedział Niedzielski cytowany przez „Dziennik Gazeta Prawna”.

- Rozwój IV fali jest inny, nie rozwija się w tak szybkim tempie jak poprzednie, choć liczba przypadków oczywiście rośnie. Porównujemy fale – dzień do dnia. I widzimy, że trendy są odmienne – powiedział minister zdrowia.

Ostatnie dane resortu zdrowia mówią, że w szpitalach jest 1963 osób z COVID-19, w tym 195 pacjentów podłączonych do respiratorów. Rok temu 5 października hospitalizowanych było 3158 osób, z których 219 było pod respiratorem.

O sytuacji pandemicznej w szkołach wypowiedział się także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Nie ma podstaw do zamknięcia szkół

- Sytuacja jest w zasadzie niezmienna: około 99 proc. szkół podstawowych i ponadpodstawowych pracuje normalnie, w trybie stacjonarnym – powiedział szef resortu edukacji. - Nie mamy żadnych planów wprowadzania systemowego przechodzenia na naukę hybrydową bądź zdalną – dodał Czarnek.

W razie stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Robert J. Woźniak
14,95 zł
29,90 zł

Nieznajomość Trójcy jest nieznajomością życia

Trójca Święta jest centralną tajemnicą wiary. Droga w głąb tej tajemnicy prowadzi przez karty Pisma Świętego. Uważna lektura Biblii jest bowiem kontemplowaniem Trójcy, co w tej książce pokazuje ks. Robert...

Skomentuj artykuł

Niedzielski: z pewnością nie zamkniemy szkół, ale musimy przestrzegać zasad dyscypliny społecznej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.