CNN Portugal: Polska wyróżniającym się sprzymierzeńcem Ukrainy

CNN Portugal: Polska wyróżniającym się sprzymierzeńcem Ukrainy
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
PAP / kb

Komentatorzy stacji CNN Portugal stwierdzają, podsumowując środową wizytę prezydenta Andrzeja Dudy i przywódców państw bałtyckich w Kijowie, że Polska jest wyróżniającym się sprzymierzeńcem Ukrainy w czasie rosyjskiej napaści na ten kraj.

“Żadne państwo dotychczas nie ugościło tylu uchodźców wojennych z Ukrainy, co Polska” - zauważa telewizja.

Polska pomaga Ukrainie

CNN Portugal stawia Polskę zarówno za wzór w sferze pomocy humanitarnej, jak też uznaje za wyróżniające się państwo w działaniach na rzecz sprawy ukraińskiej na świecie.

Portugalski oddział CNN odnotowuje, że po ponad miesiącu wojny Polacy zorganizowali dwie ryzykowne podróże swojego premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Dudy do Kijowa w towarzystwie przywódców innych państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

W ocenie komentatorów Polska wyróżnia się również pod względem żądań w sprawie nałożenia najsurowszych sankcji na Rosję, a także w dyscyplinowaniu swoich sojuszników z UE i NATO w sprawie prowadzonej przez nich polityki wobec Kremla. Przypominają, że Warszawa bardzo surowo oceniła poniedziałkową wizytę austriackiego kanclerza Karla Nehammera w Moskwie.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wincenty Łaszewski

Czy bez Bożej ingerencji w roku 1920 byłby możliwy jeden z największych triumfów polskiej armii? Czy odnieślibyśmy zwycięstwo nad muzułmanami pod Chocimiem, gdyby nie żarliwa modlitwa różańcowa mieszkańców Krakowa? I czy pozbawieni opieki Matki Bożej...

Skomentuj artykuł

CNN Portugal: Polska wyróżniającym się sprzymierzeńcem Ukrainy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.