COVID-19 jest już wszędzie. Dotarł do jedynego wolnego miejsca od pandemii

COVID-19 jest już wszędzie. Dotarł do jedynego wolnego miejsca od pandemii
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Kiribati, archipelag położony na środku Oceanu Spokojnego, mierzy się z falą zakażeń koronawirusem. Odizolowane od świata państwo było dotychczas wolne od pandemii, ale sytuacja się zmieniła, gdy otworzyło w styczniu swoje granice.

W piątek u 181 mieszkańców zdiagnozowano COVID-19.

Koronawirusa przywieźli na archipelag jego obywatele, wyznawcy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich (mormoni), wracający wyczarterowanym samolotem z pobliskiego Fidżi.

Ponad połowa z 54 pasażerów była zakażona; wszystkich umieszczono na kwarantannach. Jak doniósł australijski kanał 7news, nie zatrzymało to wirusa, który w szybkim tempie rozprzestrzenił się na Kiribati.

DEON.PL POLECA


Wolne miejsce od COVID-19

Położony na Pacyfiku archipelag był jednym z ostatnich miejsc na świecie wolnym od pandemii - dzięki geograficznemu położeniu i ścisłym kontrolom granic. Nie uchroniło go to jednak przed wysoce zaraźliwym wariantem omikron.

Według danych Our World in Data tylko 33 proc. z 113 tys. mieszkańców Kiribati jest zaszczepionych. 59 proc. populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę. W reakcji na narastającą falę infekcji, władze kraju ogłosiły godzinę policyjną oraz nałożyły obostrzenia.

Prezydent Taneti Maamau wezwał w mediach społecznościowych do szczepienia się przeciwko COVID-19.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Andrzej Draguła

Niebo all inclusive

Wczasy jako przedsmak nieba, a plaża jako zapowiedź sądu ostatecznego? Czas wolny, spokój i odpoczynek? Te słowa brzmią jak coś nierzeczywistego. Współczesny człowiek nie umie odpoczywać. Wiecznie zagoniony z trudem odrywa myśli...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

COVID-19 jest już wszędzie. Dotarł do jedynego wolnego miejsca od pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.