COVID-19. Zakaz przylotu samolotów z południa Afryki będzie wydłużony do 10 stycznia

COVID-19. Zakaz przylotu samolotów z południa Afryki będzie wydłużony do 10 stycznia
Republika Południowej Afryki (fot. Kim Ludbrook/EPA/PAP)
PAP/mk

Do 10 stycznia 2022 r. przedłużony zostanie zakaz lądowania w Polsce samolotów przylatujących z krajów położnych w południowej Afryce. Ma to związek z rozpowszechnianiem się wariantu wirusa COVID-19.

Obowiązujący do 27 grudnia br. zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych w siedmiu państwach z południa Afryki zostanie przedłużony do 10 stycznia 2022 r. - wynika z projektu rozporządzenia ws. zakazów w ruchu lotniczym, opublikowanego w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów.

DEON.PL POLECA
Projekt rozporządzenia dotyczy zakazu przylotów z Królestwa Eswatini, Królestwa Lesotho, Republiki Botswany, Republiki Mozambiku, Republiki Namibii, Republiki Południowej Afryki i Republiki Zimbabwe.

Z rozporządzenia wynika, że przepisy przedłużające zakaz lotów nie będą stosowane m.in. do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia.

DEON.PL POLECA

Zakaz nie będzie też stosowany wobec statków powietrznych startujących z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 - napisano w dokumencie.

Zakaz ma związek z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2, w szczególności wariantu COVID-19 Nu (B.1.1.529) z państw regionu Afryki Południowej.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

COVID-19. Zakaz przylotu samolotów z południa Afryki będzie wydłużony do 10 stycznia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.