Czterech Polaków w konkursie w Lillehammer

PAP / ŁK

Czterech Polaków wystartuje w konkursie PŚ w norweskim Lillehammer. Kwalifikacje wygrał Austriak David Zauner - 135 m. Z czołowej dziesiątki PŚ najdalej -137 metrów skoczył Szwajcar Simon Ammann, Adam Małysz wylądował na 127 metrze.

Zawodnicy czołowej "10" Pucharu Świata, którzy nie muszą brać udziału w kwalifikacjach, skakali z obniżonego do siódmej belki rozbiegu, gdy wszyscy pozostali z ósmej.

Austriak Gregor Schlierenzauer miał 131,5 m, trzecią odległość - 127 m zaliczył Adam Małysz. O jeden metr bliżej lądował Thomas Morgenstern, skok zupełnie nieudany - tylko 107,5 m oddał Andreas Kofler.

Drugie miejsce w kwalifikacjach wywalczył Czech Jakub Janda skacząc 136,5 m, a trzecie Fin Matti Hautamaeki - 133,5 m. Janda miał skok o 1,5 metra dłuższy od Zaunera, ale skakał w lepszych warunkach, przy wietrze skierowanym pod narty.

Daleki skok - 133 m oddał Niemiec Martin Schmitt, ale on także miał lepsze od rywali warunki i zajął 8. miejsce. Po 129,5 m uzyskali Niemiec Michael Uhrmann i Japończyk Noriaki Kasai i zajęli miejsca 6. i 7.

Dobrze zaprezentował się Kamil Stoch. Polak wylądował na 131 metrze i był 13. Łukasz Rutkowski zajął 32. miejsce - 120 m a Stefan Hula 33. - 119 m.

W kwalifikacjach nie uczestniczył Fin Janne Ahonen, który jest w Pucharze Świata na 8. pozycji. Nie skakał także Słoweniec Robert Kranjec. Awansu do piątkowego konkursu nie wywalczyło siedemnastu skoczków m.in. Niemiec Pascal Bodmer, Francuz David Lazzaroni i Japończyk Takanobu Okabe.

W piątek o godzinie 16.00 rozpocznie się seria próbna, w godzinę później pierwsza seria konkursowa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czterech Polaków w konkursie w Lillehammer
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.