Czwartek pogodny we wschodniej części kraju

Czwartek pogodny we wschodniej części kraju
fot. Stephanie Krist / Unsplash
PAP / pk

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czwartek będzie pogodny przede wszystkim we wschodniej części kraju. Im bardziej na zachód, tym więcej chmur - poinformowała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

- Na wschodzie kraju może być słonecznie. Na zachodzie zachmurzenie będzie zdecydowanie większe, z lokalnymi opadami deszczu, ale mającymi już zanikający charakter, po których mogą pojawić się przejaśnienia i rozpogodzenia. Będzie chłodniej. W rejonach podgórskich Karpat temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju będzie około 15 stopni, a 16 st. może zdarzyć się lokalnie na południu kraju w pasie od województwa opolskiego, przez małopolskie, po podkarpackie oraz na Wybrzeżu - powiedziała Dąbrowska.

Na wschodzie kraju będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr - południowy i południowo-wschodni, w porywach osiągający 40 km/h. Na zachodzie spodziewany jest wiatr słaby z kierunków północnych.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap
27,93 zł
39,90 zł

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Czwartek pogodny we wschodniej części kraju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.