Czy będzie trzecia dawka szczepionki? Rząd przedstawia szczegóły

Czy będzie trzecia dawka szczepionki? Rząd przedstawia szczegóły
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
PAP / tk

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 będzie można przyjąć po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia się. Preparat będą mogli przyjąć medycy i osoby po 50 roku życia.

- Zachęcam wszystkich państwa, by przyjąć trzecią dawkę. To jest w interesie nie tylko naszym, ale i naszych bliskich - mówił podczas konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Przed nami IV fala epidemii. Jedyną bronią, jaką aktualnie mamy są szczepienia. Aby jeszcze wzmocnić efekt szczepień, za rekomendacją Rady Medycznej poszerzamy grupę osób, które zostaną zaszczepione trzecią dawką - mówił wiceminister Kraska.

Waldemar Kraska wypowiadał się o trzeciej dawce szczepionki w programie „Gość Wydarzeń”.

Pierwsi zaszczepieni trzecią dawką

- Od 1 września wprowadziliśmy możliwość szczepienia trzecią dawką dla osób, która mają problem z odpornością i to już się dzieje. Mamy nią zaszczepionych blisko 9 tys. osób - mówił minister. 

DEON.PL POLECA

- Teraz prowadzimy dyskusję z premierem i Radą Medyczną co do dalszych decyzji w tym zakresie, bo producenci szczepionek dopiero niedawno dostarczyli do Europejskiej Agencji Leków wyniki swoich badań - tłumaczył polityk.

- Te wyniki będą weryfikowane co najmniej do 4 października i chyba nie będziemy czekali na EMA, tylko będziemy chcieli wyprzedzić tę decyzję i wprowadzić szczepienie trzecią dawką nieco wcześniej - przekazał Niedzielski, zaznaczając, że ostateczne konsultacje w tej sprawie będą prowadzone w ciągu dwóch najbliższych dni.

Źródło: PAP

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Skomentuj artykuł

Czy będzie trzecia dawka szczepionki? Rząd przedstawia szczegóły
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.