Czy koronawirus wpłynie na Wielkanoc i Pierwsze Komunie? Odpowiadają eksperci

Czy koronawirus wpłynie na Wielkanoc i Pierwsze Komunie? Odpowiadają eksperci
(fot. Annie Spratt / Unsplash)
9 miesięcy temu
PAP, Rzeczpospolita / kb

Święta wielkanocne odbędą się prawdopodobnie w reżimie sanitarnym, a pierwsze komunie zostaną przesunięte na lato lub jesień - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

Do 15 marca powinna zostać podjęta decyzja, czy komunie odbędą się tradycyjnie maju. Na tą decyzję wpływ może mieć: tempo szczepień, mutacje wirusa czy ogólne zachowania społeczeństwa. "Nie wydaje mi się jednak, że sytuacja będzie całkowicie opanowana" – tłumaczy dr. Michała Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych. Jednocześnie rząd nie wyklucza, że Wielkanoc znów będzie w pełnym reżimie sanitarnym. "Byłyby to już trzecie święta (w tym drugie wielkanocne), które Polacy spędzą bez rodzinnych spotkań" - zaznacza gazeta.

Według Sutkowskiego za ok. miesiąc można spodziewać się wzrostu dziennej liczby zakażeń nawet o 30–40 proc. "Fala kulminacyjna będzie w Polsce prawdopodobnie w okolicach świąt, czyli na początku kwietnia" – przewiduje.

Jednocześnie kościół do całego zamieszania podchodzi ze spokojem.  "Nie podjęliśmy jeszcze w tej sprawie żadnej decyzji. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Coś będzie wiadomo w połowie marca" – mówi "Rzeczpospolitej' ks. kanonik dr Marcin Sawicki, rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej. 

Źródło: PAP, Rzeczpospolita / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Czy koronawirus wpłynie na Wielkanoc i Pierwsze Komunie? Odpowiadają eksperci
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.