Czy to koniec wakacji w opcji last minute?

Czy to koniec wakacji w opcji last minute?
(fot. jipol/flickr.com)
"Dziennik Gazeta Prawna" / PAP

Wakacje pod palmami za 1,2 tys. zł to już przeszłość, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Biura podróży zapowiadają podwyżki cen zagranicznych wyjazdów.

Taka będzie konsekwencja nowych przepisów o usługach turystycznych, które wchodzą w życie od najbliższego piątku. Zgodnie z nimi biura podróży będą musiały nawet w przypadku niewypłacalności zapewnić klientom nie tylko powrót do kraju, lecz także zwrot pobranych od nich zaliczek na poczet przyszłych wyjazdów.

W praktyce oznacza to podniesienie wysokości gwarancji ubezpieczeniowych. O ile? - ma to określić rozporządzenie do ustawy. Branża spodziewa się jednak, że suma gwarancji wzrośnie dwukrotnie.

To się musi odbić na klientach. Biura podróży, które obecnie opracowują katalogi na lato 2011 r. zapowiadają, że ceny w nich będą przynajmniej o 5-10 proc. wyższe niż w tym roku.

DEON.PL POLECA

Branża nie wyklucza także ograniczenia swej oferty na przyszły rok. To kolejna zła wiadomość dla klientów, bo mniej wycieczek w sytuacji utrzymania popytu oznacza nie tylko kolejny wzrost cen, ale też brak ofert last minute.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Czy to koniec wakacji w opcji last minute?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.