Diamentowa Liga: 3 miejsce Czerwińskiego

Z trójki startujących w Nowym Jorku w mityngu Diamentowej Ligi Polaków najlepiej zaprezentował się Przemysław Czerwiński. Zawodnik MKL Szczecin uplasował się na trzecim miejscu - 5,60 w konkursie skoku o tyczce.

Wygrał brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Berlinie Renaud Lavenille. Francuz wynikiem 5,85 zapewnił sobie zwycięstwo i atakował poprzeczkę zawieszoną na 6,02, ale trzy próby były nieudane. Na drugim stopniu podium stanął mistrz olimpijski i świata Australijczyk Steven Hooker - 5,80.

Do udanych występ w Stanach Zjednoczonych zaliczyć powinna Renata Pliś. Biegaczka MKL Maraton Świnoujście uzyskała na dystansie 1500 m swój najlepszy tegoroczny rezultat - 4.06,94 i zapewniła sobie udział w lipcowych mistrzostwach Europy w Barcelonie. Najszybsza była mistzryni olimpijska z Pekinu Kenijka Nancy Jebet Langat - 4.01,60. To najlepszy tegoroczny wynik na świecie.

W skoku wzwyż triumfował Szwed Linus Thoernbald - 2,30. Szóste miejsce z wynikiem o sześć centymetrów gorszym zajął brązowy medalista mistrzostw świata z Berlina Sylwester Bednarek (RKS Łódź).

Najwięcej emocji wzbudził bieg na 200 m kobiet. Zwyciężyła mistrzyni olimpijska Veronica Campbell-Brown. Jamajka jako jedyna w tym roku pokonała dystans poniżej 22 sekund - 21,93. Pięć setnych sekundy później linię mety przekroczyła mistrzyni świata Amerykanka Allyson Felix.

Liderką światowych list została także Lolo Jones. Amerykanka na 100 m ppł uzyskała wynik 12,55 i o 0,03 s wyprzedziła Kanadyjkę Perditę Felicien.

W trójskoku najlepszy tegoroczny wynik na świecie i rekord Francji ustanowił Teddy Tamgho - 17,98.

Kolejny mityng Diamentowej Ligi zaplanowano na 3 lipca w Eugene.