DL: Piotr Małachowski wygrał w Rzymie

DL: Piotr Małachowski wygrał w Rzymie
Piotr Małachowski (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
inf. wł. / ŁK

Piotr Małachowski wygrał konkurs rzutu dyskiem podczas rozgrywanego w Rzymie mityngu Diamentowej Ligi - Golden Gala. Polak uzyskał odległość 68,78 m, co jest najlepszym wynikiem w Polsce i rekordem rzymskich zawodów.

Małachowski zaczął słabo (54,41 m.), ale z każdym kolejnym wejściem polskiego lekkoatlety do koła dysk leciał coraz dalej. Wreszcie w czwartej serii Polak przekroczył granicę 68 metrów, uzyskując najlepszy wynik w konkursie. Drugi Estończyk Gerd Kanter cisnął dysk o ponad metr bliżej.

DEON.PL POLECA
Anna Rogowska w konkursie skoku o tyczce zajęła - ex aequo z Czeszką Jiriną Ptaćnikową - trzecie miejsce. Polka zaczęła od zrzucenia poprzeczki na wysokości 4,50 m. Drugi skok był udany, podobnie jak pierwsza próba na 4,60. Niestety, Rogowska trzykrotnie spaliła skok nad poprzeczką, zawieszoną 10 centymetrów wyżej. Dużo gorzej poszło Monice Pyrek, która dopiero za trzecim podejściem zaliczyła wysokość 4,40 i ostatecznie zajęła dopiero ósme miejsce. Zwyciężyła Fabiana Murer z Brazylii.

Tomasz Majewski zajął 5. lokatę w pchnięciu kulą. Polak w ostatniej próbie uzyskał odległość 20,75 m. Wygrał - bijąc rekord rzymskiego mityngu - mistrz świata 2009 z Berlina Amerykanin Christian Cantwell - 21,67 m.

W biegu na 3 kilometry z przeszkodami Wioletta Frankiewicz uplasowała się na 5. miejscu, a Katarzyna Kowalska na 7. Pierwsze trzy pozycje zajęły Kenijki, a najszybsza była Milcah Chemos Cheiywa.

Na szóstym miejscu bieg na 400 metrów przez płotki ukończyła Anna Jesień (czas - 54,96 s). Zwyciężyła - z najlepszym tegorocznym wynikiem - Amerykanka Lashinda Demus - 52,82 s.

W rozegranej jako ostatnia konkurencja sztafecie 4 x 100 metrów polscy sprinterzy zajęli czwarte miejsce z czasem 39,30. Wygrali Francuzi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

DL: Piotr Małachowski wygrał w Rzymie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.