Doustna szczepionka przeciwko Covid-19. Testy kliniczne za kilka tygodni

Doustna szczepionka przeciwko Covid-19. Testy kliniczne za kilka tygodni
Fot. Rafael Ben-Ari/Chameleons Eye/depositphotos.com
PAP/mk

Doustna szczepionka przeciwko Covid-19 może być dopuszczona do testów klinicznych za kilka tygodni. Będzie ja można przechowywać i przyjmować w domu. Taką informację podaje prasa w Izraelu.

Izraelska firma Oravax Medical rozpocznie testy kliniczne z lekiem przeciwko Covid-19 przyjmowanym doustnie. Jak zauważył "The Jerusalem Post", w ciągu kilku tygodni ma uzyskać na to zgodę ministerstwa zdrowia.

DEON.PL POLECA
Szczepionka, jak informuje dziennik, uderza w trzy białka strukturalne koronawirusa. Dla porównania preparaty Moderna i Pfizer są nakierowane na pojedyncze białko kolczaste.

Nadav Kidron, prezes Oravax, powiedział w rozmowie z gazetą "The Jerusalem Post", że lek "powinien być znacznie bardziej odporny" na warianty koronawirusa, w tym odnotowaną po raz pierwszy w Indiach Deltę. "Nawet jeśli wirus przedostanie się przez jedną linię ochronną, będzie potem druga, a następnie trzecia" - wyjaśnił.

DEON.PL POLECA

"Doustna szczepionka wyeliminowałaby kilka barier spowalniających szybką dystrybucję na szeroką skalę, potencjalnie umożliwiając ludziom samodzielne przyjmowanie jej w domu" - dodał. Zaznaczył też, że leki przyjmowane doustnie mają zwykle mniej skutków ubocznych, a szczepionka, nad którą pracuje jego firma może być transportowana w temperaturze lodówki i przechowywana w temperaturze pokojowej.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Doustna szczepionka przeciwko Covid-19. Testy kliniczne za kilka tygodni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.