Trudna sytuacja epidemiologiczna w Izraelu; wariant Delta szybko się rozprzestrzenia

Trudna sytuacja epidemiologiczna w Izraelu; wariant Delta szybko się rozprzestrzenia
fot. Depositphotos
PAP / pk

W ciągu ostatniej doby w Izraelu odnotowano 850 nowych infekcji koronawirusa, co jest najwyższym wynikiem od 4 miesięcy. Głównym tego powodem, jak podał portal the Times of Israel, jest szybkie rozprzestrzenianie się wariantu Delta, bardziej zaraźliwego od innych.

Według portalu, dla rządu nowego premiera Izraela Naftalego Beneta największym wyzwaniem jest walka z ponownym wzrostem zachorowań na Covid-19, który nastąpił dwa miesiące po zaszczepieniu ponad połowy społeczeństwa i zniesieniu większości ograniczeń.

Według danych ministerstwa prawie 62 proc. populacji zaszczepiło się co najmniej jedną dawką, z czego 56,12 proc. jest już w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. To może być powodem, dla którego liczba osób ciężko przechodzących Covid-19 zmniejsza się - obecnie jest ich 52.

Choć we wtorek skrócono kwarantannę z 10-14 dni do 7, rząd w czwartek zapowiedział, że zamierza wprowadzić specjalne przepustki dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz posiadających negatywny wynik testu na koronawirusa, które umożliwiłyby im uczestniczenie w weselach, przyjęciach i innych wydarzeniach organizowanych wewnątrz budynków.

Od początku pandemii koronawirusa w Izraela zakaziły się 849 654 osoby (czyli 10 proc. populacji), z czego zmarły 6443 osoby.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: PAP / pk

 

Książki na wakacje ze specjalnym rabatem dla czytelników Deonu! W dniach 11-18 lipca 2021 r. wpisz kod WAKACJED i skorzystaj z 40 proc. rabatu na wszystkie książki Wydawnictwa WAM i Mando oraz 15 proc. na książki innych wydawców.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Trudna sytuacja epidemiologiczna w Izraelu; wariant Delta szybko się rozprzestrzenia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.