Dowództwo operacyjne: Intensywne ataki lotnicze Rosji na Ukrainę. Aktywowano polskie i sojusznicze lotnictwo

Dowództwo operacyjne: Intensywne ataki lotnicze Rosji na Ukrainę.  Aktywowano polskie i sojusznicze lotnictwo
Fot. PAP/Vladyslav Musiienko
PAP / pk

Obserwowana jest intensywna aktywność rosyjskiego lotnictwa związana z uderzeniami rakietowymi na Ukrainę; wszystkie niezbędne procedury dla zapewnienia bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione - poinformowało w piątek rano Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

W nocy z czwartku na piątek miał miejsce kolejny atak rakietowy Rosji na Ukrainę.

"Informujemy, że dzisiejszej nocy obserwowana jest intensywna aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, związana z uderzeniami rakietowymi samolotów Tu-95, Tu-22 oraz MIG-31 wykonywanymi na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy" - przekazało Dowództwo Operacyjne we wpisie opublikowanym w piątek rano na portalu X.

Jak dodano, wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a DORSZ na bieżąco monitoruje sytuację.

DEON.PL POLECA

"Ostrzegamy, że aktywowano polskie i sojusznicze statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu, zwłaszcza w południowo-wschodnim obszarze kraju" - podkreśliło dowództwo operacyjne.

W piątek nad ranem rosyjska armia ostrzelała rakietami m.in. Charków. Według wstępnych doniesień atak nie spowodował ofiar wśród ludności cywilne, ale zakłócił dostawy energii elektrycznej.

O nocnym rosyjskim ataku rakietowym poinformował również mer Krzywego Rogu w obwodzie dniepropietrowskim na wschodzie Ukrainy Ołeksandr Wikuł, nie podając szczegółów. Na Zaporoże - miasto położone na południu Ukrainy - Rosjanie wystrzelili 8 rakiet.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dowództwo operacyjne: Intensywne ataki lotnicze Rosji na Ukrainę. Aktywowano polskie i sojusznicze lotnictwo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.