Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta. Sprawdź, kiedy przejście będzie niemożliwe

Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta. Sprawdź, kiedy przejście będzie niemożliwe
Morskie Oko. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

W czwartek rozpoczyna się remont drogi do Morskiego Oka w Tatrach na odcinku 1 km – od Włosienicy w dół. Ten popularny wśród turystów trakt będzie całkowicie zamknięty, ale prace będą wstrzymane na weekend. Kolejne zamknięcie planowane jest od poniedziałku do piątku – informuje Tatrzański Park Narodowy.

Na czwartek i piątek zaplanowano frezowanie i usuwanie starej nawierzchni. Przejście piesze będzie możliwe, ale w tych nie będą kursowały przewozy konne. W sobotę i niedzielę natomiast prace nie będą prowadzone, a ruch pieszy i kołowy będzie się odbywał normalnie.

Na te dni zaplanowano całkowite zamknięcie szlaku nad Morskie Oko

Jeżeli pogoda pozwoli, to prace zostaną wznowione w poniedziałek 18 września i potrwają do piątku 22 września – na te dni zaplanowano kładzenie nowej nawierzchni. Z tego powodu planowane jest całkowite zamknięcie drogi do Morskiego Oka na odcinku Wodogrzmoty Mickiewicza – Włosienica. Zarówno ruch pieszy jak i kołowy będzie niemożliwy.

Turyści będą mogli jedynie poruszać się na odcinku od Palenicy Białczańskiej do zielonego szlaku w kierunku Doliny Pięciu Stawów Polskich, a także do Roztoki. Z kolei do Morskiego Oka dojście będzie możliwe jedynie od strony Doliny Pięciu Stawów przez Świstówkę Roztocką oraz przez Szpiglasową Przełęcz.

DEON.PL POLECA

Z uwagi na zmieniająca się pogodę zaplanowany harmonogram prac na drodze do Morskiego Oka może ulec zmianie. Parkingi w rejonie szlaku do Morskiego Oka, czyli na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polany będą otwarte przez cały czas trwania remontu.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Szymon Pilarz

Nowe, zaktualizowane wydanie najdokładniejszego i najbardziej kompletnego polskiego przewodnika po Camino de Santiago

Zawiera wszystkie informacje potrzebne do zaplanowania i przejścia francuskiej drogi św. Jakuba z Saint-Jean-Pied-de-Port do Santiago de Compostela. Pozwala także na kontynuowanie...

Skomentuj artykuł

Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta. Sprawdź, kiedy przejście będzie niemożliwe
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.