Druga tura wyborów 2020. Już są wyniki sondażu exit poll [PILNE]

Druga tura wyborów 2020. Już są wyniki sondażu exit poll [PILNE]
(fot. PAP/Hanna Bardo // PAP/Darek Delmanowicz)
DEON.pl / Polsat News / PAP / kk

Drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda z wynikiem 50,4%. Taki rezultat osiągnął w sondażu exit poll opublikowanym zaraz po zamknięciu okręgowych komisji wyborczych.

Drugi kandydat Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6% głosów. Oficjalne wyniki po podliczeniu wszystkich głosów w najbliższych dniach ogłosi Państwowa Komisja Wyborcza.

Frekwencja wyborcza wyniosła 68,9%. Sondaż exit poll przygotowany przez pracownię Ipsos został opublikowany przez TVP, TVN i Polsat o godz. 21, tuż po zakończeniu ciszy wyborczej. Według Ipsos wynik ten od ostatecznych wyników PKW może się różnić o ok. 2 pkt. proc.

Około godziny 1:30 spodziewane są wyniki late poll, które są dokładniejsze.

DEON.PL POLECA

Państwowa Komisja Wyborcza informowała w piątek, że zakładając scenariusz optymistyczny oficjalne wyniki wyborów prezydenckich poznamy w poniedziałek wieczorem, może w nocy z poniedziałku na wtorek. W wersji pesymistycznej będzie to wtorek godz. 23.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Druga tura wyborów 2020. Już są wyniki sondażu exit poll [PILNE]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.