Dwa dni żałoby w Rabce-Zdrój, by uczcić pamięć osób zabitych przez wichurę

Dwa dni żałoby w Rabce-Zdrój, by uczcić pamięć osób zabitych przez wichurę
Trzy osoby, w tym sześcioletnie dziecko, zginęły, przygniecione przez powalone pod naporem wiatru drzewo przy ul. Parkowej w Rabce-Zdroju. Fot. PAP / Grzegorz Momot
PAP / mł

Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder ogłosił we wtorek dwudniową żałobę w gminie po poniedziałkowej tragedii w Parku Zdrojowym; podczas wichury zginął sześciolatek, jego 44-letnia matka i kobieta w wieku 69 lat.

"W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która wydarzyła się w Parku Zdrojowym, ogłaszam dwudniową żałobę w Gminie Rabka-Zdrój. Składam rodzinom tragicznie zmarłych osób wyrazy głębokiego współczucia, łącząc się w bólu w tym trudnym i pełnym smutku czasie. Proszę wszystkich o powściągliwość oraz zadumę i modlitwę" – napisał burmistrz Leszek Świder.

Do tragicznych zdarzeń doszło wcześniej w Zakopanem. Na samochód jadącej 23-latki przewróciło się drzewo. Kobieta zginęła na miejscu. Później drzewo przewróciło się na grupę osób wychodzących z kościoła. Śmierć poniósł 9-letni chłopiec, a dwie kobiety zostały ranne.

Straż pożarna w poniedziałek wielkanocny odnotowała w Małopolsce ponad 300 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, z czego najwięcej w powiatach tatrzańskim i nowotarskim – łącznie około 200 wyjazdów.

DEON.PL POLECA

Huraganowy wiatr wiał na Podhalu od soboty, a w nocy z niedzieli na poniedziałek wyraźnie przybrał na sile. Na szczytach w porywach wiatr osiągał prędkość 140 km/h, a w Zakopanem porywy wiatru przekraczały 70 km/h, a w Rabce-Zdroju 60km/h.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Kate Quinn

Zabójcza snajperka, czuła kochanka, troskliwa matka. Kobieta, która zmieniła losy świata.

W zasypanym śniegiem Kijowie Mila Pawliczenko samotnie wychowuje syna. Marzy o pracy w bibliotece i spokojnym życiu. Jej plany przerywa wybuch wojny.

Mila zaciąga...

Skomentuj artykuł

Dwa dni żałoby w Rabce-Zdrój, by uczcić pamięć osób zabitych przez wichurę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.