TOPR: Żołnierz Wojsk Specjalnych zginął w Tatrach. Spadł z dużej wysokości

TOPR: Żołnierz Wojsk Specjalnych zginął w Tatrach. Spadł z dużej wysokości
Fot. PAP/Grzegorz Momot
PAP / pk

Żołnierz Wojsk Specjalnych, który zginął we wtorek pod Niżnymi Rysami jadąc na nartach najechał na niewielkich rozmiarów depozyt śnieżny, stracił równowagę i spadł z dużej wysokości ponosząc śmierć - wyjaśnił ratownik TOPR.

- Do wypadku pod Niżnymi Rysami doszło, gdy narciarz jadący jako ostatni, najechał na niewielkich rozmiarów depozyt śnieżny, leżący na twardej warstwie, uruchamiając go stracił równowagę i spadł z bardzo dużej wysokości, co było bezpośrednią przyczyną śmierci - przekazał dyżurny ratownik TOPR Tomasz Wojciechowski.

O wypadku żołnierza Wojsk Specjalnych poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Zz.p.o dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Marek Sokołowski podczas briefingu prasowego w Warszawie przekazał, że to 30-letni starszy szeregowy, który brał udział w szkoleniu w Wysokich Tatrach, gdzie przygotowywał się do zawodów w Szwajcarii.

Żandarmeria wojskowa pod nadzorem prokuratury wszczęła dochodzenie w tej sprawie.

DEON.PL POLECA


We wtorek w Tatrach panowała słoneczna pogoda, ale na szczytach nadal leży śnieg, a warunki są zimowe. Obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W wyższych partiach Tatr panują trudne warunki do uprawiania turystyki. Poruszanie się w takich warunkach wymaga doświadczenia. Konieczne jest posiadanie sprzętu zimowego jak raki, czekan, kask i lawinowe ABC - to jest detektor, sonda i łopatka.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

TOPR: Żołnierz Wojsk Specjalnych zginął w Tatrach. Spadł z dużej wysokości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.