Dworczyk: ruszamy z zapisami na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat

Dworczyk: ruszamy z zapisami na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat
Fot. PAP/Aleksander Koźmiński
PAP/kb

- W czwartek ruszamy z zapisami na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział, że później ruszą zapisy dla seniorów w wieku 68 i 67 lat, a następnie 66 i 65 lat.

Dworczyk na konferencji prasowej w środę stwierdził, że do końca marca powinny zostać przygotowane wszystkie zapisy na szczepienia seniorów. -  Od jutra ruszamy z zapisami dla seniorów mających 69 lat, później ruszają zapisy dla seniorów 68, 67 lat, potem 66, 65 lat, a w ostatnim tygodniu marca zapisy dla 70-latków i osób starszych, czyli otwieramy na nowo ten kalendarz szczepień seniorów - zapowiedział szef KPRM.

Jak wyjaśnił, zapisy w ostatnim tygodniu marca zostały zaplanowane tak, by mieć "maksymalną pewność, jakie są zagwarantowane terminy i wielkość dostaw" szczepionek do Polski.

Według informacji podanych na stronach rządowych, w czwartek, 11 marca, od godz. 6 rano rozpocznie się rejestracja na szczepienie osób w wieku 69 lat. Ich szczepienie ma ruszyć 22 marca. 18 marca  ma rozpocząć się rejestracja osób w wieku 68 i 67 lat, a 22 marca ruszy rejestracja na szczepienie osób w wieku 66 i 65 lat. 25 marca natomiast, rejestrować się będą mogły osoby z grupy 70+.

Na stronie wyjaśniono, że taki harmonogram wprowadzono, by "uporządkować i ułatwić cały proces". Osoby, z danych roczników, które nie zarejestrują się w przewidzianych dla nich terminach, będą mogły zrobić to w terminach późniejszych.

DEON.PL POLECA

 

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gary Jansen

Zmiana jest możliwa

Bywamy mistrzami wielkich, szlachetnych postanowień, choć zwykle trudno nam je w pełni zrealizować. Co zrobić, żeby ukształtować życie tak, aby czerpać z niego jak najwięcej radości? Warto zacząć od małych kroków –...

Skomentuj artykuł

Dworczyk: ruszamy z zapisami na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.