Dworczyk: do kwietnia 8 mln szczepionek dla Polski

Dworczyk: do kwietnia 8 mln szczepionek dla Polski
PAP/Łukasz Gągulski
7 miesięcy temu
PAP/kb

- Deklarowana w pierwszym kwartale liczba szczepionek dla Polski to ponad 8 mln - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk. Jeżeli producenci wywiążą się ze swoich zobowiązań, do końca kwietnia będzie można zaszczepić ponad 3 mln osób.

 - Takie możliwości mamy, w ostatnich dniach przekraczaliśmy 150-160 tys. dziennie szczepień, więc to nie powinno być żadnym problemem. To, co nas ograniczało do tej pory, to jest właśnie brak szczepionek, a nie brak możliwości organizacyjnych i możliwości prowadzenia szczepień - zaznaczył szef KPRM.

Zapowiedziano także początek szczepień osób przewlekle chorych (od 15 marca), służb mundurowych  (od 22 marca) oraz pacjentów w wieku 60-65 lat.

Ponadto Dworczyk podkreślił, że rząd chce, by do 7 marca został zakończony proces szczepienia nauczycieli, jednak nie można wykluczyć, że niektóre szkoły umówią się z placówkami wykonującymi szczepienia już po tym terminie.

Po tym etapie, rozpoczną się szczepienia uzupełniające kadry medycznej.

- Jeśli chodzi o lekarzy, to mamy bardzo dobre wyniki - 94 proc. lekarzy już się zaszczepiło. Niemniej, są lekarze, są też przedstawiciele personelu medycznego, którzy jeszcze nie są zaszczepieni, czekają ze względu właśnie na opóźnienia w dostawach, na zmniejszenie dostaw - wyjaśnił.

Na konferencji poinformowano, że szczegółowe informacje o organizacji tych szczepień zostaną przedstawione na przełomie lutego i marca, a zapisy, podobnie jak do tej pory odbędą się przez internet,  infolinię, ewentualnie bezpośrednio czy przez konto pacjenta.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Fulton J. Sheen
14,90 zł

W prezentowanej książce arcybiskup Fulton J. Sheen zaprasza nas do wybrania się w duchową podróż, która przemienia życie człowieka. Ze swoją słynną wnikliwością i w przekonujący sposób odpowiada na najważniejsze pytania, które nękają ludzkość, i...

Skomentuj artykuł

Dworczyk: do kwietnia 8 mln szczepionek dla Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.