Dziecko zaraziło się koronawirusem w łonie matki. Lekarze monitorują jego stan

Dziecko zaraziło się koronawirusem w łonie matki. Lekarze monitorują jego stan
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
rp.pl / pp

Pamiętajmy, że ciężarne kobiety mogą być narażone na większe ryzyko ciężkiego przejścia choroby.

Kobieta została przyjęta do szpitala, gdy pojawiła się u niej gorączka i kaszel. Okazało się, że będąc w trzecim trymestrze ciąży zaraziła się koronawirusem, a ten za pośrednictwem łożyska zainfekował także jej dziecko.

Francuscy lekarze odkryli, że łożysko nosiło ślady zapalenia spowodowanego koronawirusem. Od razu zdecydowali, że maluch przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Po narodzinach u dziecka pojawiły się komplikacje neurologiczne. Maluszek powoli zaczął wracać do zdrowia i wypisano go ze szpitala po 18 dniach. Lekarze nadal monitorowali jego stan i po dwóch miesiącach stwierdzili, że urazy neurologiczne się zmniejszają.

W czerwcu amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób alarmowały, że ciężarne kobiety mogą być narażone na większe ryzyko ciężkiego przejścia COVID-19.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
25,83 zł
36,90 zł

Twoja ciąża jest wyjątkowa, bo jest… Twoja. Jest wyjątkowa, bo dzieje się teraz. Dzień po dniu w Twoim ciele rośnie nowy człowiek. Dzień po dniu, powolutku, coraz pełniej stajesz się mamą. To dobry czas, czas...

Skomentuj artykuł

Dziecko zaraziło się koronawirusem w łonie matki. Lekarze monitorują jego stan
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.