Dziki indyk terroryzował miasteczko. Ludzie uciekali przed nim w popłochu

Dziki indyk terroryzował miasteczko. Ludzie uciekali przed nim w popłochu
Fot. Jonathan Cooper / unsplash.com / Twitter.com
PAP / tk

Liczące pięć tysięcy mieszkańców kanadyjskie miasteczko Louisville, w prowincji Quebec, zostało sterroryzowane przez dzikiego indyka. Ptak atakował ludzi, jest nawet nagranie indyka ścigającego dorosłego mężczyznę wokół samochodu.

Dziki indyk terroryzował miasteczko

Burmistrz Louisville Yvon Deshaies mówił w mediach, że od kilku tygodni niewielkie stado dzikich indyków krążyło wokół miasteczka. Mieszkańcy zgłosili kilka ataków, a dzieci zaczęły się bać wychodzić z domów.

DEON.PL POLECA
Publiczny nadawca CBC informował, że Deshaies poprosił w środę rano o pomoc quebeckie ministerstwo środowiska, zajmujące się też dzikimi zwierzętami, ale ministerstwo nie reagowało. Jak mówił burmistrz telewizji TVA Nouvelles, „pazury indyka to jak ostrza brzytwy” i ostrzegał, by mieszkańcy wychodzili z domu uzbrojeni chociaż w kije do baseballa.

Dlaczego indyk był agresywny?

- Za agresję indyków odpowiada wczesna wiosna i ciepła pogoda – tłumaczył w CBC biolog z Canadian Wild Turkey Federation Tadeusz Splawinski. Wyjaśnił, że okres godowy u indyków zaczyna się właśnie z wyższymi temperaturami i dłuższym dniem, a w tym roku wysokie temperatury są już w lutym. Ataki na „konkurentów” są normalnym zachowaniem dorosłych indyków, które „próbują dziobnąć innego ptaka” i atakują pazurami.

W czwartek przed południem jeden z mieszkańców zabił indyka posługując się procą, choć nie jest to legalne – podała francuskojęzyczna telewizja Noovo. Policja, choć formalnie nie uczestniczyła w tym wydarzeniu, zabezpieczała okolicę.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sabine Bernau

Coraz więcej osób spostrzega siebie samych jako chorobliwie roztargnionych i ogarniętych wewnętrznym niepokojem. Wiele z nich, szukając źródła tego stanu, dowiaduje się z zaskoczeniem, że ma ADHD. Niektórzy rozpoznają własne objawy w zachowaniu swoich dzieci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziki indyk terroryzował miasteczko. Ludzie uciekali przed nim w popłochu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.