E- handel gotów na omikrona

E- handel gotów na omikrona
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/rp.pl/dm

Pandemia pozwoliła chwycić sklepom internetowym wiatr w żagle. Kolejna fala jeszcze nakręci mocno rozpalony rynek - podaje wtorkowa „Rzeczpospolita”.

„Lockdowny z 2020 r. spowodowały wzrost popularności zakupów internetowych, choć już wcześniej ten rynek rósł w dwucyfrowym tempie. Przekłada się to na liczbę sprzedawców, których liczba tak w 2020, jak i 2021 r. wzrosła po około 8 tys.”. - wynika z danych wywiadowni Dun & Bradstreet zebranych specjalnie dla „Rzeczpospolitej”.

DEON.PL POLECA
„Na koniec grudnia 2021 r. liczba zarejestrowanych sklepów internetowych wyniosła nieco ponad 52,3 tys., co sprawia, że polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie” - powiedział cytowany przez „Rz” Tomasz Starzyk, rzecznik Dun & Bradstreet.

W internecie kupuje już 84 proc. internautów. To kolejny rok, gdzie odsetek kupujących online rośnie o ponad 10 pkt proc." - podała „Rz” za Patrycją Sass-Staniszewską, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

DEON.PL POLECA

„Już 21,7 proc. polskich gospodarstw domowych kupuje FMCG online. Przed pandemią odsetek ten wynosił ok. 15 proc. Zakupy internetowe stały się nową normalnością. Ten trend z całą pewnością zostanie z nami na stałe” - mówi cytowany w dzienniku Łukasz Kuczkowski, kierownik kanału sprzedaży e-commerce dla Polski i Europy Wschodniej w Unileverze.

PAP/rp.pl/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

E- handel gotów na omikrona
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.