Efektowny awans Widzewa do ekstraklasy

Widzew Łódź w efektowny sposób zapewnił sobie awans do ekstraklasy piłkarskiej. W meczu na szczycie łodzianie rozgromili na wyjeździe Sandecję 6:1.

To pierwsza porażka u siebie w rozgrywkach obecnego sezonu zespołu z Nowego Sącza, który w tym roku obchodzi jubileusz stulecia istnienia. Mecz rozstrzygnięty został już w pierwszej połowie, gdy łodzianie trzykrotnie wykorzystali indywidualne błędy gospodarzy. Po przerwie Sandecja zdobyła bramkę z rzutu karnego, ale rywale szybko pozbawili ją wiary w możliwość odrobienia strat, a w końcówce dobili załamanych gospodarzy.

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Widzew ma 16 punktów przewagi nad zajmującym trzecie miejsce zespołem Sandecji. Tyle samo punktów, co gracze z Nowego Sącza mają piłkarze Górnika Zabrze, którzy swoje spotkanie w tej kolejce ze zdegradowaną już do II ligi Stalą Stalowa Wola dopiero rozegrają.

Widzew dokonał rzeczy bez precedensu, drugi raz z rzędu wygrywając I ligę. Łodzianie już rok temu świętowali awans do ekstraklasy, ale po olbrzymim - a ciągnącym się od lat - zamieszaniu wokół ukarania klubu za czyny korupcyjne, decyzją PZPN pozostali w niższej klasie rozgrywkowej.

Sandecja Nowy Sącz - Widzew Łódź 1:6 (0:3)
0:1 D. Sernas (14'), 0:2 D. Sernas (37'), 0:3 P. Grzelczak (40'), 1:3 D. Gawęcki (55' - rzut karny ), 1:4 K. Ostrowski (63'), 1:5 P. Grzelczak (76'), 1:6  P. Oziębała  (85')