Erdogan rozmawiał z Bidenem o akcesji Szwecji do NATO

Erdogan rozmawiał z Bidenem o akcesji Szwecji do NATO
fot. PAP/EPA/SHAWN THEW
PAP

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan rozmawiał telefonicznie z prezydentem USA Joe Bidenem na temat przystąpienia Szwecji do NATO - poinformowało w niedzielę biuro tureckiego przywódcy. W dniach 11-12 lipca odbędzie się w Wilnie szczyt Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Erdogan powiedział Bidenowi, że Szwecja, przyjmując ustawę antyterrorystyczną, podjęła kroki we właściwym kierunku, aby Turcja zaakceptowała jej wniosek o członkostwo w NATO.

Jednak zdaniem prezydenta Turcji podjęte działania nie są wystarczające, ponieważ zwolennicy Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) nadal organizują demonstracje w Szwecji. PKK jest traktowana przez władze w Ankarze jako organizacja terrorystyczna.

Oprócz Turcji akcesję Szwecji do NATO blokują jeszcze Węgry.

DEON.PL POLECA

Według relacji biura prezydenta Turcji, Erdogan i Biden rozmawiali także o dostawie amerykańskich myśliwców F-16 do Turcji i przyszłym statusie Ukrainy w NATO.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Erdogan rozmawiał z Bidenem o akcesji Szwecji do NATO
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.