Euro 2020. Dania wygrała z Czechami, a Anglia z Ukrainą

Euro 2020. Dania wygrała z Czechami, a Anglia z Ukrainą
Anglia pokonała Ukrainę 4:0 (fot. Alessandra Tarantino/EPA/PAP)
4 miesiące temu

Anglia pokonała Ukrainę 4:0, a Dania wygrała z Czechami 2:1. Anglicy i Duńczycy zagrają teraz ze sobą w walce o awans do finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Ukraińcy grą w ćwierćfinale osiągnęli swój największy sukces z ME. Na więcej w Euro 2020 już ich nie było stać, bo w sobotnim meczu trafili na bardzo mocną i bardzo skuteczną Anglię. Bramki dla Lwów Albionu zdobyli: Harry Kane (w 4. i 51. minucie meczu), Harry Maguire (46. min) i Jordan Henderson (63. min).

W pierwszym sobotnim meczu Dania okazała się lepsza od Czech, wygrywając po bramkach, które zdobyli Thomas Joseph Delaney i Kasper Dolberg. Czesi odpowiedzieli celnym trafieniem Patrika Schicka, dla którego była to piąta bramka zdobyta w turnieju Euro 2020 (ma ich tyle samo, co Cristiano Ronaldo z Portugalii).

W środę 7 lipca Anglia i Dania spotkają się o godz. 21 w pojedynku o awans do finału Euro 2020. Na zwycięzcę tego meczu czekać już będzie triumfator spotkania Włochy - Hiszpania, które rozegrane zostanie we wtorek 6 lipca, również o godz. 21.

Wielki finał na stadionie Wembely w Londynie odbędzie się w niedzielę 11 lipca o godz. 21.

Spośród drużyn, które awansowały do półfinału Euro 2020, tylko Anglia nie zdobyła dotąd pucharu Mistrza Europy. Hiszpania była mistrzem kontynentu w 1964 r, w 2008 r. i w 2012 r. Włosi tytuł najlepszych w Europie zdobyli w 1968 r., a Dania triumfowała w 1992 r. 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wybór i opracowanie Katarzyna Pytlarz
13,39 zł
19,12 zł

Od początku pontyfikatu papież Franciszek zaskakuje i zadziwia. Kieruje do ludzi proste słowa, by każdy mógł zrozumieć ich przesłanie. Dlatego trafiają one głęboko do naszych serc. Papież mówi o wierze, miłości, nadziei, przebaczeniu i o...

Skomentuj artykuł

Euro 2020. Dania wygrała z Czechami, a Anglia z Ukrainą
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.