Euroliga kobiet: Nie ma mocnych na Wisłę

Ewelina Kobryn (z lewej) blokowana przez Tracy Lyttle (fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Wisła Can Pack Kraków pozostaje niepokonana w Eurolidze. Krakowianki w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej ponownie pokonały faworyta grupy B, hiszpański Halcon Avenida Salamanka. Znacznie gorzej wiedzie się w gronie najlepszych europejskich ekip drużynie KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, która w szóstym meczu doznała piątej porażki.

Po raz kolejny koszykarki Wisły zafundowały swoim fanom solidną porcję nerwów. Przez większość czasu drużyna spod Wawelu przegrywała. Dopiero końcówka meczu w wykonaniu Białej Gwiazdy była skuteczna. Dwie minuty przed końcem spotkania, po rzucie Liron Cohen wiślaczki wyszły na prowadzenie, po chwili ta sama zawodniczka podwyższyła prowadzenie, a na koniec punkty zdobyła Janell Burse.

Grupa B:
Wisła Can Pack Kraków - Halcon Avenida Salamanka 62:58 (14:18, 13:14, 14:12, 21:14)
Gospic Croatia - ESB Villeneuve 85:63 (35:11, 18:14, 20:20, 12:18)

Bliskie drugiego zwycięstwa w Eurolidze były zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski, niestety znów zeszły z parkietu pokonane. Gospodynie musza szukać wyjaśnienia przyczyn porażki w słabej trzeciej kwarcie. Gorzowianki zmuszone do odrabiania strat, w decydujących momentach czwartej kwarty nie potrafiły przełamać nikłej już przewagi rywalek i pozwalały im ponownie wyjść na kilkupunktowe prowadzenie.

Grupa C:
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski - Rivas Ecopolis 79:82 (18:22, 21:17, 17:27, 23:16)
USK Praga - Basket Bourges 70:47 (14:15, 15:10, 22:12, 19:10)
Dobri Anjeli Koszyce - MKB Euroleasing Sopron 75:58 (21:17, 16:17, 21:16, 17:8)