Ferie w Polsce. Z których województw dzieci mają wolne od szkoły?

Ferie w Polsce. Z których województw dzieci mają wolne od szkoły?
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W poniedziałek ferie rozpoczynają uczniowie z czterech województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ich przerwa od nauki potrwa do 13 lutrgo.

Do nauki wracają uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i z wielkopolskiego, którzy rozpoczęli ferie 15 stycznia, jako pierwsi w kraju. Uczniowie młodsi będą uczyć się stacjonarnie, starsi będą uczyć się zdalnie.

DEON.PL POLECAZgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki, od minionego czwartku do 27 lutego 2022 r. zajęcia stacjonarne w szkołach dla uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych zostały zawieszone. W ich miejsce wprowadzono naukę zdalną.

Uczniowie klas I-IV szkół podstawowych i dzieci w oddziałach przedszkolnych w szkołach, czyli w zerówkach, uczą się stacjonarnie w szkołach. Tak samo stacjonarnie pracują placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne).

Ferie zimowe w Polsce

Bez zmian pozostały terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022.

W sobotę 29 stycznia ferie rozpoczęli uczniowie z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego (formalnie ich ferie zaczynają się w poniedziałek); odpoczywać będą do 13 lutego. Jeszcze przez tydzień do 6 lutego ferie mają uczniowie z województw: podlaskiego i warmińsko-mazurskiego; dla nich ferie zaczęły się 22 stycznia.

Jako ostatni w tym roku - od 12 do 27 lutego - ferie będą mieć uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i ze śląskiego. Starsi z nich - z klas V-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych - od czwartku uczą się zdalnie, młodsi z klas I-IV uczą się stacjonarnie w szkołach.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marek Wójtowicz SJ

Maryja najlepszą przewodniczką na drodze wiary

Matka Kościoła, Królowa Polski, Boża Rodzicielka. Maryja. Znamy Ją dobrze i czujemy się przy Niej bezpiecznie, nawet gdy spotykają nas rozmaite trudności. Wiemy, że otacza nas opieką i w...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ferie w Polsce. Z których województw dzieci mają wolne od szkoły?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.