FGE: Zaskakująco wysoka porażka Lidera

Cztery mecze w ramach 11. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy rozegrały koszykarki. Zespoły Lotosu Gdynia, INEA AZS Poznań i Odry Brzeg nie miały problemów z pokonaniem rywalek, namęczyć musiały się za to zawodniczki z Gorzowa Wielkopolskiego.

Emocji w Toruniu nie było, bo być nie mogło. Wyrównana walka trwała ledwie może 2 minuty. Później zdecydowaną przewagę zdobyły gdynianki i cały czas kontrolowały wynik.

Zaskakują rozmiary zwycięstwa drużyny z Poznania. Kłopoty z wygraną w Pruszkowie miały Lotos i CCC, a dziś zawodniczki Lidera bez walki oddały ostatnią kwartę spotkania. Dobra gra Jazmine Sepulvedy i Xenii Stewart dała Odrze zwycięstwo nad Artego Bydgoszcz.

W Gorzowie Wielkopolskim długo prowadziła Tęcza, ale druga połowa należała do gospodyń, które jak najbardziej zasłużenie wygrały i utrzymały prowadzenie w tabeli.

Blachy Pruszyński Lider Pruszków - INEA AZS Poznań 69:93 (25:29, 20:20, 15:19, 9:25)

Odra Brzeg - Artego Bydgoszcz 83:64 (14:16, 23:18, 25:5, 21:25)

Energa Toruń - Lotos Gdynia 55:81 (11:20, 13:24, 14:19, 17:18)

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Super Pol Tęcza Leszno 87:73 (15:16, 26:30, 19:12, 27:15)