Francja: 12-letnia uczennica groziła śmiercią nauczycielce podczas lekcji o islamie

Francja: 12-letnia uczennica groziła śmiercią nauczycielce podczas lekcji o islamie
Fot. Wavebreak Media LTD / depositphotos.com
PAP / tk

12-letnia uczennica groziła śmiercią nauczycielce podczas lekcji o islamie w gimnazjum Piotra i Marii Curie we francuskim Dreux, kilkadziesiąt kilometrów od Paryża - informuje dziennik "Le Figaro", powołując się na źródła policyjne.

Podczas lekcji poświęconej islamowi w piątek uczennica powiedziała do swojej nauczycielki: "Jeśli twoje lekcje nie spodobają się uczniom, może spotkać cię to samo, co jego", po czym wskazała na zdjęcie Samuela Paty’ego, nauczyciela historii i geografii w gimnazjum w Conflans-Sainte-Honorine, któremu islamista obciął głowę w 2020 r. Paty omawiał na lekcji karykatury proroka Mahometa.

12-latka kilkakrotnie powtórzyła swoje groźby, twierdząc, że doskonale zdaje sobie sprawę, że Samuel Paty zginął „po wyjaśnieniu swoim uczniom rzeczy, które im się nie podobały w lekcji o islamie”.

Koledzy próbowali uświadomić uczennicy powagę jej słów, ale na próżno. Wezwana przez grono pedagogiczne nastolatka powtórzyła swoje groźby – podaje "Le Figaro".

Nauczycielka złożyła skargę na policji. Uczennica została wezwana na przesłuchanie na komisariat.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Skomentuj artykuł

Francja: 12-letnia uczennica groziła śmiercią nauczycielce podczas lekcji o islamie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.