Francja. Zagubiony pies odnalazł drogę do domu. Przebiegł prawie 400 km

Francja. Zagubiony pies odnalazł drogę do domu. Przebiegł prawie 400 km
Odnaleziony Pablo ze swoją właścicielką (fot. Facebook/Radio Bleu/keerati/depositphotos.com)
PAP/Radio Bleu/mk

Gdy właściciele szukali swojego zagubionego podczas wakacji psa, terrier Pablo sam znalazł drogę do domu i dotarł tam przed nimi. Pokonał prawie 400 km.

Historia francuskiej pary, która na wakacjach zgubiła psa , skończyła się po kilku dniach bezowocnych poszukiwań happy endem. Dwuletni terier sam znalazł drogę do domu i przebiegł 380 kilometrów z Saint-Martin-de-Belleville do Bezouce.

Terrier Pablo spędzał wakacje w przyczepie kempingowej ze swoimi właścicielami i zgubił się nocą w drodze powrotnej z Włoch, w Alpach Sabaudzkich. Kiedy nie wrócił do przyczepy, właściciele zaczęli go szukać i na kilka dni pozostali na miejscu licząc, że ich pies w końcu się pojawi.

Gdy powoli tracili nadzieję na jego odnalezienie otrzymali zdjęcie od znajomego, który pilnował ich domu w Bezouce. „Rozpoznałam na nim Pabla i nie mogłam w to uwierzyć, to była chwila absolutnego szczęścia” – powiedziała stacji radiowej France Bleu jego właścicielka Catherine.

Pies, jej zdaniem, na zdjęciu wyglądał nędznie, ale wrócił do domu żywy. Lubiącemu otrzymywać prezenty Pablo właściciele podarowali obrożę z wbudowanym chipem GPS, gdyby mu jeszcze kiedykolwiek przyszło do głowy powtórzyć wakacyjną przygodę.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Dewdney

Nie martw się, malutka Lamo,
to nie wstyd tęsknić za mamą.
Bądź pewna, że
pod koniec dnia
Mama się pojawi w drzwiach.

Specjalnie dla polskich dzieci tłumaczy Wojciech Mann.

Kiedy czytamy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Francja. Zagubiony pies odnalazł drogę do domu. Przebiegł prawie 400 km
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.