Australia. Zabili psy w schronisku. Powodem obawy o zakażenie koronawirusem

Australia. Zabili psy w schronisku. Powodem obawy o zakażenie koronawirusem
Fot. mexitographer/depositphotos.com
PAP / news.sky.com / kb

Z inicjatywy rady hrabstwa Shire w Australii zastrzelono piętnaście psów ze schroniska. Powodem takiej decyzji była obawa, że wolontariusze zajmujący się zwierzętami mogli rozprzestrzeniać koronawirusa.

- Rada postanowiła podjąć takie działania, aby chronić swoich pracowników i społeczność, w tym wrażliwe populacje aborygeńskie, przed ryzykiem transmisji COVID-19 - tłumaczył gazecie "The Sydney Morning Herald" przedstawiciel z biura lokalnego samorządu. 

DEON.PL POLECA
Australia z rekordowym poziomem zakażeń koronawirusem

W sobotę poinformowano o 894 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Australii; to najwyższa dobowa liczba nowych infekcji od początku pandemii. Poprzedni rekord - 754 zakażenia - odnotowano w czwartek.

Większość nowych infekcji wykryto w Sydney. Stanowy minister zdrowia Brad Hazzard ocenił, że sytuacja w Nowej Południowej Walii jest bardzo poważna. "Nie ma teraz czasu na samolubstwo, czas pomyśleć o szerszej społeczności i swoich rodzinach" - stwierdził.

DEON.PL POLECA

Protesty przeciwko lockdownowi nie są powszechnie popierane przez mieszkańców Australii; sondaż przeprowadzony pod koniec lipca przez firmę badawczą Utting Research wykazał, że tylko 7 proc. Australijczyków popiera demonstracje. 

Źródło: PAP / news.sky.com / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Reyes Monforte

Miłość w piekle szariatu

Wspólne życie młodej Hiszpanki Maríi i przystojnego Afgańczyka Nasrada przypominało piękny sen. Pewnego dnia postanowili jednak opuścić Europę i wyruszyć do Afganistanu. Wyjazd stał się początkiem wieloletniej udręki. Islamski kraj okazał się...

Skomentuj artykuł

Australia. Zabili psy w schronisku. Powodem obawy o zakażenie koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.