Pele pomaga chorym na COVID-19. Przekaże pamiątki od wybitnych sportowców na aukcję charytatywną

Pele pomaga chorym na COVID-19. Przekaże pamiątki od wybitnych sportowców na aukcję charytatywną
Fot. PRO100 zmoSTU / YouTube.com
PAP / tk

Słynny brazylijski piłkarz, Pele uzbierał 229 pamiątek, które przekazali mu wybitni sportowcy różnych dyscyplin. "Król futbolu" przekaże pamiątki na aukcję charytatywną, a uzbierane pieniądze będą przeznaczone dla Brazylijczyków, którzy ucierpieli podczas pandemii COVID-19. Aukcja odbędzie się 22 września w Londynie.

Dochód z aukcji zorganizowanej przez fundację założoną w 2018 r., która wspomaga niepełnosprawne dzieci, przeznaczony będzie głównie dla osób, które ucierpiały w Brazylii podczas pandemii COVID-19. W tym południowoamerykańskim kraju zmarło z powodu epidemii ponad 575 tys. (więcej jedynie w USA - ponad 628 tys.).

Słynni piłkarze przekażą pamiątki

80-latek, trzykrotny mistrz świata (1958, 1962 i 1970) przekazał też kilka swoich memorabiliów, a o przesłanie pamiątek, w tym strojów, poprosił także gwiazdy światowego futbolu m.in. Anglika Davida Beckhama, Portugalczyka Cristiano Ronaldo, Brazylijczyka Neymara, Włocha Roberto Baggio, Kameruńczyka Rogera Milli czy Francuza Kyliana Mbappe.

Zgromadził także cenne dla kolekcjonerów pamiątki od innych sportowców światowej sławy. To m.in. zdjęcie z autografem baseballisty Dereka Jetera (New York Yankees), pięciokrotnego triumfatora World Series w USA, czy koszulka rosyjskiej tenisistki Marii Szarapowej.

Będzie można także nabyć piłkę z finału Ligi Mistrzów z 2015 r., czy pozłacany odlew z brązu stopy Pelego, wykonany przez znanego rzeźbiarza Dante Morteta.

To nie pierwsza aukcja organizowana przez słynnego piłkarza Edsona Arantesa do Nascimento. W 2016 roku na podobnej aukcji sprzedano ponad 1600 memorabiliów, z których zysk - także na cele charytatywne - wyniósł 4,9 miliona dolarów.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

Kim chcę być? Kim są ludzie wokół mnie i jaki mają na mnie wpływ? Jak oceniam ich i siebie? Co jest moim celem w życiu? Udzielenie szczerej odpowiedzi na te pytania umożliwia człowiekowi lepsze zrozumienie...

Skomentuj artykuł

Pele pomaga chorym na COVID-19. Przekaże pamiątki od wybitnych sportowców na aukcję charytatywną
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.