Polska wysłała za granicę szczepionki przeciw Covid-19

Polska wysłała za granicę szczepionki przeciw Covid-19
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP / tk

Szef KPRM, Michał Dworczyk poinformował, że z Polski zostały wysłane do innych krajów szczepionki przeciw Covid-19. 1 mln dawek zostało zakupionych przez Australię.

Polska do tej pory wysłała szczepionki Pfizera - oprócz Australii (1 mln dawek) - do: Hiszpanii (2,4 mln) i Portugalii (0,6 mln); do Norwegii – Moderny (1 mln szczepionek). Z kolei na Ukrainę jutro zostanie przekazane 0,65 mln dawek szczepionek Astry Zeneki – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Na swoim profilu na Twitterze Dworczyk napisał: Australia zakupiła w Polsce milion dawek szczepionki przeciw COVID-19. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten proces! Dzięki decyzji premiera Mateusza Morawieckiego mogliśmy wesprzeć naszych zagranicznych partnerów w walce z pandemią. Dostawa jeszcze dziś wieczorem trafi do Sydney".

Premier Australii, Scott Morrison podziękował Morawieckiemu za pomoc, dodając, że w stolicy kraju odnotowano znaczny wzrost zachorowań na Covid-19, a "możliwość uzyskania tych dawek od naszych polskich przyjaciół ma podstawowe znaczenie".

DEON.PL POLECA

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski powiedział, że "zakupy szczepionek przeciw COVID-19, jakich dokonaliśmy, pozwalają zabezpieczyć potrzeby naszych obywateli i wspierać innych w potrzebie; to odpowiedzialna i solidarna polityka".

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
abp Grzegorz Ryś

Wczytaj się w swoisty hymn ku czci boskiej i ludzkiej miłości.

Skoro łączy nas miłość czy potrzebny nam sakrament małżeństwa? Co zrobić, kiedy nasze relacje zaczynają być dalekie od ideału i wydaje się, że uczucie...

Skomentuj artykuł

Polska wysłała za granicę szczepionki przeciw Covid-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.