Giertych został adwokatem Sikorskiego

PAP / slo

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski zapowiedział złożenie pozwów przeciwko "Rzeczpospolitej" i "Gazecie Polskiej Codziennie" za teksty o jego rzekomym sporze z b. szefem dyplomacji Władysławem Bartoszewskim. W sądzie ma go reprezentować Roman Giertych.

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia, że w sprawie planów związanych ze sprzedażą placówki w Niemczech wybuchł spór między Bartoszewskim a Sikorskim. Ten pierwszy miał interweniować u szefa MSZ, by nie sprzedawać budynku, jednak Sikorski - według anonimowych dyplomatów cytowanych przez "Rz" - miał mu powiedzieć, że pierwszy raz o tym słyszy. Później - opisywała gazeta - okazało się jednak, że sprzedaż będzie realizowana, co miało zdenerwować Bartoszewskiego.

Zarówno Bartoszewski, jak i Sikorski zaprzeczali tym informacjom. Szef MSZ zapowiedział też, że oczekuje od redakcji przeprosin.

- Nie doczekałem się przeprosin od rp.pl i GPC za sugerowanie jakobym okłamał ministra Władysława Bartoszewskiego w sprawie b. ambasady PRL. Romek pisze pozwy - napisał w środę na Twitterze szef dyplomacji.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Giertych został adwokatem Sikorskiego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.