Groźna bakteria w wodzie. Zamknięto kąpielisko nad Bałtykiem

Groźna bakteria  w wodzie. Zamknięto kąpielisko nad Bałtykiem
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Kąpielisko na gdańskich Stogach zamknięte przez sanepid. W wodzie wykryto bakterię Escherichia coli. Na wieżyczce ratowniczej powiewa czerwona flaga. Ratownicy, którzy rozpoczęli w piątek pracę, odradzają kąpieli w tym miejscu.

Kąpielisko na gdańskich Stogach w piątek miało rozpocząć swoją działalność. Jednak ze względu na wykrycie w wodzie przez sanepid bakterii Escherichia coli, kąpielisko będzie zamknięte do odwołania.

- Zgodnie z zapowiedziami w piątek otworzyliśmy kąpielisko w Gdańsku Brzeźnie, a kąpielisko na gdańskich Stogach nadal musi pozostać zamknięte - przekazał PAP, kierownik gdańskich kąpielisk Łukasz Iwański.

Dodał, że w środę sanepid pobrał próbki wody, w których wykryto bakterię.

DEON.PL POLECA


Informację potwierdziła zastępca Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego Anna Obuchowska. - Badanie wody zostało powtórzone. Prawdopodobnie w sobotę otrzymamy wyniki - tłumaczyła.

Dodała, że do czasu otrzymania wyniku, który wykluczy występowanie bakterii w wodzie, kąpielisko będzie zamknięte.

Kierownik gdańskich kąpielisk przekazał, że na wieżyczce ratowniczej powiewa czerwona flaga, a ratownicy, którzy w piątek rozpoczęli prace informują plażowiczów o wykryciu w wodzie bakterii i „odradzają wchodzenia do wody”.

W piątek, zgodnie z harmonogramem, została uruchomiona plaża w Gdańsku Brzeźnie. Pozostałe gdańskie kąpieliska ruszą 1 lipca. Łącznie przygotowanych zostanie dziewięć kąpielisk o łącznej długości 1300 metrów: Jelitkowo, Piastowska Jelitkowo, Molo Brzeźno, Hallera Brzeźno, Dom Zdrojowy Brzeźno, Stogi, Sobieszewo, Orle oraz Świbno. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwać będzie ok. 70 ratowników.

Enterokoki, podobnie jak bakterie E.coli, żyją w jelitach. Zakażenie enterokokami może spowodować zatrucie krwi i posocznicę. Prowadzi także do zakażenia m.in. w obrębie jamy brzusznej i miednicy, zakażenia ran. Bakteria E. coli powoduje zatrucie pokarmowe, może prowadzić też m.in. do zakażenia dróg moczowych.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Groźna bakteria w wodzie. Zamknięto kąpielisko nad Bałtykiem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.