Hiszpańskie urzędy pracy mają traktować osoby LGBT "priorytetowo"

Hiszpańskie urzędy pracy mają traktować osoby LGBT "priorytetowo"
fot. Marc Bruxelle / YouTube
PAP / pk

Obowiązująca od marca w Hiszpanii nowa ustawa o zatrudnieniu faworyzuje w poszukiwaniu pracy osoby należące do mniejszości seksualnych - zauważa w poniedziałek dziennik “La Razon”.

Jak odnotowała madrycka prawicowa gazeta, zgodnie z nową regulacją urzędy pracy powinny dawać priorytet w poszukiwaniu zatrudnienia członkom społeczności LGBT, "ze szczególnym uwzględnieniem osób transpłciowych".

Gazeta podała, że wśród uprzywilejowanych grup są też ofiary przemocy domowej, niepełnosprawni i osoby z zaburzeniami rozwoju, w szczególności autystyczne.

Zgodnie z nowym prawem Państwowe Publiczne Służby Zatrudnienia (SEPE) mają "w sposób priorytetowy" zajmować się wszystkimi tymi grupami w poszukiwaniu zatrudnienia.

W przypadku osób ze środowiska LGBT nie jest wymagane przedstawianie żadnych zaświadczeń

Problem jednak, jak twierdzi "La Razon", stanowi fakt, że tylko w przypadku osób ze środowiska LGBT nie jest wymagane przedstawianie żadnych zaświadczeń, że należą one do grona mniejszości seksualnych.

DEON.PL POLECA

Osoby te muszą jedynie zadeklarować się jako LGBT w drodze "oświadczenia 'dobrej woli'". Nie ma konieczności przedstawienia jakiegokolwiek oficjalnego dokumentu. Rząd zgodził się na to w obliczu protestów tej społeczności - dodał "La Razon".

Źródła rządowe, jak twierdzi gazeta, przyznają, że trudno jest w kwestii potwierdzenia orientacji seksualnej stworzyć mechanizmy kontrolne.

Ponad 47-milionowa Hiszpania przewodzi w UE pod względem bezrobocia. Jego poziom wynosi 13 proc.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Koniec starego świata. Początek nowego konserwatyzmu?

Chrześcijańskie wartości, które określały styl życia, właśnie odsuwane są w cień. Europa weszła na drogę realnej wielokulturowości i pewne jest, że agresja Rosji na Ukrainę pokrzyżowała szyki tym, którzy...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Hiszpańskie urzędy pracy mają traktować osoby LGBT "priorytetowo"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.