Honorowa Odznaka dla zamordowanej w Boliwii wolontariuszki Heleny Kmieć

Honorowa Odznaka dla zamordowanej w Boliwii wolontariuszki Heleny Kmieć
Helena Kmieć / Fot. Fundacja im. Heleny Kmieć
PAP/mk

Rzecznik Prawa Dziecka przyznał Honorową Odznakę dla zamordowanej w Boliwii wolontariuszki Heleny Kmieć.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak przyznał pośmiertnie Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka Helenie Kmieć, polskiej wolontariuszce zamordowanej w Boliwii, która tam pojechała, by opiekować się dziećmi potrzebującymi pomocy - podało w sobotę biuro RPD.

W przekazaniu odznaki rodzicom Heleny Kmieć wzięli udział przedstawiciele Fundacji jej imienia, która pomaga w edukacji dzieciom i młodzieży w krajach misyjnych, a także jest organizatorem ogólnopolskiej corocznej akcji "Podaj dobro dalej!", skierowanej do uczniów szkół podstawowych i promującej działalność społeczną oraz ideę wolontariatu na rzecz drugiego człowieka.

Helena Kmieć urodziła się 9 lutego 1991 w Krakowie, ale pochodziła z Libiąża. Jako wolontariuszka poświęciła się pomaganiu dzieciom. Organizowała kolonie przy parafiach księży Salwatorianów na Węgrzech i w Rumunii, uczestniczyła w misjach w Zambii. Na początku stycznia 2017 r. rozpoczęła służbę w placówce misyjnej Sióstr Służebniczek w miejscowości Cochabamba w środkowej Boliwii. Organizowała ochronkę, w której miała opiekować się biednymi dziećmi i sierotami. 24 stycznia 2017 r. zginęła od ciosów nożem podczas napadu na ochronkę. W maju 2017 r. księża Salwatorianie założyli Fundację im. Heleny Kmieć.

DEON.PL POLECA

- Dzieliła się z ludźmi tym, co najcenniejsze. Dobrem i miłością. Kochała wszystkich ludzi. Była pełna życia i radości. Była niegasnącą iskierką. Pomagała najsłabszym, dzieciom, tu w kraju i na misjach, na końcu świata, w miejscach zapomnianych, biednych, gdzie jej uśmiech był dla jej podopiecznych światłem - podkreślił Mikołaj Pawlak, przekazując Honorową Odznakę rodzicom Heleny.

Odwiedź stronę Fundacji im. Heleny Kmieć

Wejdź na FB Fundacji im. Heleny Kmieć

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. ks. Marek Starowieyski

Męczennicy pierwszych wieków chrześcijaństwa to arcyciekawy i znakomicie uźródłowiony zbiór pism o męczeństwie, opracowany przez ks. prof. Marka Starowieyskiego, wybitnego patrologa, autora Apokryfów Nowego Testamentu oraz współtwórcę Nowego słownika wczesnochrześcijańskiego piśmiennictwa. W stosunku do zbioru ...

Skomentuj artykuł

Honorowa Odznaka dla zamordowanej w Boliwii wolontariuszki Heleny Kmieć
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.