Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w kajakarstwie

Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w kajakarstwie
Karolina Naja (po lewej) i Anna Puławska (po prawej) ze srebrnymi medalami IO w Tokio, zdobytymi w finale K2 500 m w kajakarstwie (fot. Leszek Szymański/PAP)
2 miesiące temu
PAP/mk

Srebrny medal dla Polski w kajakarstwie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zdobyły Karolina Naja i Anna Puławska.

Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m kajakarskich regatach olimpijskich w Tokio. 

Dwójki na 500 m to polska olimpijska specjalność. Od igrzysk w Sydney (2000) kajakarki regularnie stają na podium w tej konkurencji, nie zabrakło ich także w Tokio. Naja (Posnania) i Puławska (AZS AWF Gorzów Wlkp.) w finale nie sprostały jedynie Nowozelandkom (Lisa Carrington, Caitlin Regal).

Wyścig finałowy był niezwykle emocjonujący, bo Polki miały jeszcze apetyt na złoty medal. Osada Nowej Zelandii jednak im "odjechała" pod koniec dystansu, a potem biało-czerwone musiały walczyć o utrzymanie drugiej pozycji. Ostatecznie pokonały doświadczoną osadę Węgier - Danuta Kozak, Dora Bodonyi.

31-letnia Naja po raz trzeci stanęła na olimpijskim podium. Wcześniej z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) dwukrotnie zdobyła brązowy medal w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Po igrzyskach w Brazylii kajakarka zaszła w ciążę i wzięła roczny rozbrat ze sportem. Po urodzeniu syna szybko wróciła do kajaków i już po kilku miesiącach w czwórce zdobyła brązowy medal w mistrzostwach świata w Portugalii.

Na podium w Tokio nie udało się stanąć wicemistrzyni olimpijskiej z Rio de Janeiro Marcie Walczykiewicz, która dopłynęła do mety wyścigu jedynek na 200 m na czwartym miejscu.

Naja, Puławska i Walczykiewicz będą jeszcze startować w Tokio w innych konkurencjach. Srebrne medalistki to połowa czwórki, której skład uzupełniają Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Z kolei Walczykiewicz, a także Iskrzycka już od środy swoich szans będą szukać w jedynkach na dystansie 500 m.

Polska zdobyła dotąd w Tokio trzy medale. Oprócz kajakarek na podium igrzysk stanęła biegowa sztafeta mieszana 4 x 400 m, zdobywając złoty medal oraz oraz czwórka wioślarska kobiet, która uplasowała się na drugim miejscu.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jim Harbaugh SJ
25,83 zł
36,90 zł

Niezwykłe spotkanie dwóch duchowych dróg 

Czy Dwanaście Kroków i Ćwiczenia św. Ignacego Loyoli mają ze sobą coś wspólnego? Zarówno św. Ignacy, jak i Bill Wilson – założyciel ruchu Anonimowych Alkoholików – znaleźli się na...

Skomentuj artykuł

Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w kajakarstwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.