Zdobyła złoty medal na igrzyskach. Następnie ucałowała Maryjny medalik

Zdobyła złoty medal na igrzyskach. Następnie ucałowała Maryjny medalik
Fot. PAP/EPA/JEON HEON-KYUN
channelnewsasia.com / kb

Hidilyn Diaz zdobyła pierwszy w historii letnich igrzysk olimpijskich dla Filipin. 30-latka okazała się najlepsza w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 55 kilogramów. Zwycięstwo zadedykowała Bogu m.in poprzez wykonanie znaku krzyża. 

O wygranej Filipinki zadecydowało podniesienie 224 kilogramów. Tuż po ogłoszeniu wyników zawodów Diaz rozpłakała się i chwyciła medalik z Najświętszą Maryją Panną, który cały czas wisiał na jej szyi. 

- Dziękuję Ci, Panie, dziękuję Ci, Panie! – zawołała po wygranej.

Hidilyn Diaz podczas ceremonii medalowej popatrzyła w niebo i zrobiła znak krzyża. W rozmowie z mediami zdradziła, że Maryjny medalik dostała od swoich przyjaciół tuż przed wyjazdem na letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. 

"Przez 9 dni przed moimi zawodami odmawiali nowennę. Ten medalik jest znakiem naszej modlitwy i wiary w Maryję, mamę Jezusa Chrystusa."

Droga do złotego medalu olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów łatwa nie była. Hidilyn Diaz pochodzi z biednej rodziny. Na początku trenowała m.in na sztangach wykonanych z plastikowych rur, a ciężary były odlane z betonu.

Źródło: channelnewsasia.com / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Zdobyła złoty medal na igrzyskach. Następnie ucałowała Maryjny medalik
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.