Indie: wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w największych miastach

Indie: wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w największych miastach
Fot. PAP/EPA/IDREES MOHAMMED
PAP / tk

W stolicy Indii Delhi oraz w Bombaju odnotowano wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w ciągu dwóch ostatnich dni. Większość z tych, którzy zakazili się koronawirusem, nie potrzebowało hospitalizacji i wyzdrowiało w swoich domach.

Dzienna liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem spadła w Bombaju w niedzielę poniżej 10 tys. - pierwszy raz od początku stycznia. 7 stycznia w mieście tym koronawirusem zakaziło się ponad 20 tys. osób, co stanowiło największą liczbę zakażeń od początku pandemii.

Najwyższy wzrost zakażeń w Delhi odnotowano 13 stycznia, kiedy koronawirusem zakaziło się niemal 29 tys. osób. Przewiduje się, że w poniedziałek liczba ta spadnie, pierwszy raz od początku miesiąca poniżej 15 tys.

W obu miastach ponad 80 proc. łóżek w szpitalach covidowych pozostaje wolnych. - Mamy do czynienia z dużą liczbą bezobjawowych i niewykrytych zakażeń; trudno jest je wskazać - powiedział w rozmowie z agencją Reutera Rajib Dasgupta z Uniwersytetu Jawaharlala Nehru w Delhi.

Epidemiolodzy prognozują, że do kolejnego szczytu zachorowań może dojść w Indiach na początku lutego. Niski poziom hospitalizacji tłumaczono odnotowanym wcześniej wysokim poziomom zakażeń oraz względnie efektywną kampanią szczepień. Z ponad 939 mln dorosłych mieszkańców Indii w pełni zaszczepionych zostało około 70 proc.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney

Żyj dla wielkiego celu

Dzisiejsze tempo życia zmusza nas do szybkiego podejmowania decyzji. Każdego dnia martwimy się o to, czy nasze wybory są słuszne. Zastanawiamy się nad naszymi relacjami, zaangażowaniem w pracę, celem, do którego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Indie: wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w największych miastach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.