Indie: wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w największych miastach

Indie: wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w największych miastach
Fot. PAP/EPA/IDREES MOHAMMED
PAP / tk

W stolicy Indii Delhi oraz w Bombaju odnotowano wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w ciągu dwóch ostatnich dni. Większość z tych, którzy zakazili się koronawirusem, nie potrzebowało hospitalizacji i wyzdrowiało w swoich domach.

Dzienna liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem spadła w Bombaju w niedzielę poniżej 10 tys. - pierwszy raz od początku stycznia. 7 stycznia w mieście tym koronawirusem zakaziło się ponad 20 tys. osób, co stanowiło największą liczbę zakażeń od początku pandemii.

Najwyższy wzrost zakażeń w Delhi odnotowano 13 stycznia, kiedy koronawirusem zakaziło się niemal 29 tys. osób. Przewiduje się, że w poniedziałek liczba ta spadnie, pierwszy raz od początku miesiąca poniżej 15 tys.

W obu miastach ponad 80 proc. łóżek w szpitalach covidowych pozostaje wolnych. - Mamy do czynienia z dużą liczbą bezobjawowych i niewykrytych zakażeń; trudno jest je wskazać - powiedział w rozmowie z agencją Reutera Rajib Dasgupta z Uniwersytetu Jawaharlala Nehru w Delhi.

Epidemiolodzy prognozują, że do kolejnego szczytu zachorowań może dojść w Indiach na początku lutego. Niski poziom hospitalizacji tłumaczono odnotowanym wcześniej wysokim poziomom zakażeń oraz względnie efektywną kampanią szczepień. Z ponad 939 mln dorosłych mieszkańców Indii w pełni zaszczepionych zostało około 70 proc.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney
31,43 zł
44,90 zł

Żyj dla wielkiego celu

Dzisiejsze tempo życia zmusza nas do szybkiego podejmowania decyzji. Każdego dnia martwimy się o to, czy nasze wybory są słuszne. Zastanawiamy się nad naszymi relacjami, zaangażowaniem w pracę, celem, do którego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Indie: wyraźny spadek zachorowań na COVID-19 w największych miastach
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.