Inwazja na stoły kujawsko-pomorskiej gęsiny

Inwazja na stoły kujawsko-pomorskiej gęsiny
Województwo kujawsko-pomorskie słynie z hodowli gęsi doskonałych pod względem smaku i właściwości odżywczych (fot. gesina.pl)
10 lat temu
PAP / drr

Na podbój Sopotu, Warszawy i Krakowa z gęsiną z Kołudy Wielkiej k. Inowrocławia i okolic Rypina wyrusza samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Lokalny specjał będzie promowowany na tamtejszych targowiskach.

- Mam nadzieję, że gęsina - nasz regionalny przysmak - będzie cieszyła się popularnością i zawojuje sopockie, warszawskie i krakowskie stoły. Zarówno mięso z gęsi kołudzkiej, jak i rypińskej, hodowanych w naszym województwie, cechuje się wysoką jakością i wyjątkowym smakiem - zachwala marszałek województwa Piotr Całbecki.

Gęsina z regionu kujawsko-pomorskiego będzie sprzedawana w piątek na targowisku miejskim w Sopocie, 26 i 27 listopada w Hali Mirowskiej w Warszawie, a 2 i 4 grudnia na targowisku Stary Kleparz w Krakowie.

Województwo kujawsko-pomorskie słynie z hodowli gęsi doskonałych pod względem smaku i właściwości odżywczych. Gęś biała kołudzka pochodzi z Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Kołudzie Wielkiej k. Inowrocławia, a gęś rypińska jest lokalną odmianą, która nigdy nie była poddawana żadnej selekcji.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Inwazja na stoły kujawsko-pomorskiej gęsiny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.